ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:20

Şehit ailelerinden gezi parkı eylemcilerine tepki

Şehit ailelerinden gezi parkı eylemcilerine tepki


Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, gezi parkı eylemlerine tepki gösterdi. Bu tür olayların ülkenin huzurunu kaçırmak için sergilenen bir oyun olduğuna dikkat çeken Hızal, “Keşke aynı mücadeleyi terörü bitirmek için de verselerdi.” dedi.

Dernek Başkanı Mustafa Hızal, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında haftalardır gündemde yerini koruyan Taksim- Gezi parkı eylemlerini değerlendirdi.
Hızal, günlerdir devam eden Gezi Parkı'ndaki olayların birlik ve beraberlik ruhunu incittiğini belirterek, Yapılan eylemlerde demokratik tepkilerinin yerine molotof kokteylleriyle, sopalarla, taşlarla vatandaşların arabalarını, esnafların işyerlerinin, devletin ve milletin paralarıyla yapılan kamu binalarının yakılmasının, demokratik hak talebi olmadığına işaret etti.

"AYNI MÜCADELEYİ TERÖRÜ BİTİRMEK İÇİN VERSELERDİ"

“Bu tür olaylar ülkemizin huzurunu kaçırmak için sergilenen bir oyundur.” diyen Mustafa Hızal, “Şehit Aileleri ve Derneği’nde kayıtlı 278 şehit ve 78 gazi ile birlikte terörün bitirilmesi için 30 yıldır devam eden mücadele sürecinde, günlerdir Taksim Gezi Parkı olayları adı altında iyi niyetli olmayan kişiler, terörün bitirilmesi için de mücadelelerini verselerdi, bugün dünya basını bu olayları değil terörün bitirilmesinde Türkiye'nin kararlılığını gösterecekti. Bizlerin her zaman huzurunu ve güvenliğini sağlamakla görevli olan polis teşkilatımıza yapılan bu çirkin olayları kınıyoruz. Bu olaylarda yaralananlara acil şifalar diliyor, vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum.” ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER