ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 15:15

Şehit aileleri ve gazilerden sınır karakollarına moral ziyareti

Şehit aileleri ve gazilerden sınır karakollarına moral ziyareti


Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı'yla beraber düzenlenen etkinlikte şehit aileleri ve gaziler, Suriye sınır hattındaki karakollara moral ziyaretinde bulundu.

Şehit Gazi İşlem Subayı Albay Saffet Kirazlar ile Gazi Mehmet Çelik koordinesinde gerçekleşen programda, Karkamış ilçesi Köprübatı Sınır Karakolu ile Akçakoyunlu Karakolu'nda Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulunuldu. Ziyarete çok sayıda şehit yakını ve gazi katılırken, sınırın sıfır noktasında mevziler gezildi.

Gazi çocuğu Münevver Çelik ile gazi oğlu Arif Çelik, sınırda zor şartlarda nöbet tutan Mehmetçiğe, Türk bayrağı hediye etti. Münevver ile Arif'in babası gazi Mehmet Çelik yaptığı açıklamada, Türk bayrağı hediye etme fikrinin çocuklarından geldiğini, böyle anlamlı bir hediyenin verilmesinden kendisinin de oldukça memnun olduğunu ve bu vesile ile çocuklarının düşüncesi nedeni ile gurur duyduğunu dile getirdi.

Karakol sınırları içerisinde yer alan tarihi antik kent hakkında da ziyaretçilere bilgi verildi. Görev yapan Mehmetçikle birlikte karavanadan yemek yiyen şehit aileleri ve gazilerin programı, Akçakoyunlu Karakolu'nda çay molası ile tamamlandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER