ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:58

Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi


 Jandarma Teşkilatı'nın 174. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit ve gazi ailelerine yemek verildi.

    Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, şehit aileler ve gazi yakınlarıyla beraber coşku ile yaşadıklarını söyledi. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ise güvenlik hizmetlerinin bir toplumun olmazsa olmaz hizmetlerinin başında geldiğini söyledi.

    Bir yerde esenlik ve güven ortamı yoksa diğer hizmetlerinde olabilme ihtimalinin beliremeyeceğini söyleyen Lekesiz şöyle konuştu: “Huzur ve güven ortamı bir toplum için ne kadar önem arz ediyorsa bugün 174. yıldönümünü kutladığımız jandarma teşkilatımızın bir iç güvenlik birimi olarak milletimiz nezdinde taşıdığı itibarda son derece önemlidir. Jandarma teşkilatımız 174 yıllık bir birikimi arkasına alarak ondan aldığı güç ve enerjiyle insan haklarına, adalete ve hukuka bağlı olarak yaptığı kahramanlık hizmetleriyle huzur ve güven ortamının sağlanması için yaptıklarıyla milletimizin gözünde ayrı bir itibar kazanmıştır. İlimiz genelinde de memnuniyet ile belirtmek isterim ki Jandarma teşkilatımız, il jandarma komutanlığından en alt kademede görev alan neferine kadar halkımızın huzur ve güven ortamında yaşayabilmesi için gerçekten çok büyük bir fedakarlık ile halkımıza güvenlik hizmetini vermektedir.” dedi.

    Yemeğe Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve şehit aileleri ile gaziler katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER