ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:59

Şehit Abisi: "Yüreğimiz yanıyor, son olsun"


Hakkâri’nin Çukurca ilçesindeki Karataş Jandarma Karakolu'na sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın (35) şahadet haberi Adana’daki ailesine ulaştı. Haberi, Merkez Komutanlığı’ndaki rütbeli askerler, şehit uzman çavuşun Sarıçam ilçesine bağlı Sofulu TOKİ Konutları’nda oturan yakınlarına verdi. Binalar Türk bayraklarıyla donatıldı. Sarıçam Belediyesi şehidin evinin önüne taziye çadırı kurdu. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde hemşire olan şehidin eşi Yasemin ve kardeşleri gelen haberle gözyaşlarına boğuldu.

Artvin’de polis memuru olan diğer oğullarını ziyaretine giden baba Ali ve anne Hacer Doğan'ın ise cenaze töreni için yola çıktıkları belirtildi. Şehidin Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki görevinde 11. yılını doldurduğu ve 3 yaşında Ali Eren adlı bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehidin ağabeyi Murat Doğan, Sarıçam Belediyesi’nin kurduğu çadırda taziyeleri kabul etti. Üniversitede özel güvenlik elamanı olarak çalışan Doğan, acılarının çok büyük olduğunu ifade etti.

Doğan, “Yüreğimiz yanıyor. Kardeşim oraya yeni tayin olmuştu. Bir kaç gün önce kendisiyle telefonla konuşmuştum. Ama son zamanlarda telefonları kapalıydı, ulaşamıyorduk. Annem, babam Artvin’de polis olan diğer kardeşimin ziyaretine gitmişlerdi. Onlarda şuanda yoldalar.” dedi.
        
        Doğan, bu olayların bir daha kimsenin başına gelmemesini temenni etti. Şehidin Kılıçlı köyünde oturan kayınpederi Yusuf Yılmaz da “Allah rahmet etsin. Kızım Yasemin ile üç yıl önce evlenmişlerdi. Bir an önce bu kan dursun.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER