ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 17:00

"Şehirlerin gelişmesi için 'ortak akıl' birlikteliği şart"

"Şehirlerin gelişmesi için ortak akıl birlikteliği şart"


 Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Samsun'un, sadece bir ilçesi ile değil, tüm ilçeleriyle gelişirse marka şehir olur ve dünya şehirleriyle rekabet edebilir hale gelebileceğini söyledi, Bunun için de birliktelik şart. Biz bunu başarıyoruz." dedi

Daha önce Bafra'da toplanan AK Parti'li ilçe belediye Başkanları ilçe toplantılarının ikincisini Terme'de yaptı. Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu ve eşi Halide Yirmibeşoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen başkanlar buluşmasına Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 19 Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül katıldı.

ORTAK AKIL MESAJI

Yirmibeşoğlu'nun makamında biraraya gelen ve sohbet eden ilçe belediye başkanları, burada "ortak akıl" mesajı verdi. Başkanlar daha sonra Terme'yi gezdi, vatandaşlarla sohbet etti. Belediye Başkanları olarak biraraya geldiklerini ve bu tür toplantıların şehrin ileriye taşınması noktasında önemli olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Amacımız yaşadığımız şehri daha ileriye taşımak. Bunun için belediye başkanları olarak her hafta bir ilçede toplanarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Şehrimizin ortak akılla yönetilmesi manasında biraraya gelmemizi anlamlı buluyorum." dedi.

BİRLİKTELİK ŞART

AK Parti'li belediyeler olarak AK belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini belirten Başkan Genç, "Hükümetimiz yaptığı çalışmalarla ülkemizi dünya ölçeğinde ekonomi, ticaret, eğitim, modern kentselleşme gibi alanlarda yukarılara taşırken, bizler de Başbakanımızın rehberliğinde önce ilçelerimizin ve şehrimizin, sonra ülkemizin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Biz her zaman topyekün bir gelişimi savunuyoruz. Samsun, sadece bir ilçesi ile değil, tüm ilçeleriyle gelişirse marka şehir olur ve dünya şehirleriyle rekabet edebilir hale gelir. Bunun için de birliktelik şart. Biz bunu başarıyoruz." diye konuştu.

"GELECEK ADINA UMUT VERİCİ"

İlçe belediyeleri olarak Samsun'da, hatta Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerine işaret eden Başkan Genç, şunları söyledi: "Burada 10 belediye başkanının biraraya gelmesi şehrimizin geleceği adına beni umutlandırıyor. Geçen hafta Bafra'daydık, bu hafta Terme'deyiz. Gerek hükümetimiz tarafından gerekse belediye başkanlarımız tarafından önemli çalışmalar yapılmış. İlçelerimizde güzel çalışmaların yapıldığını görmek güzel. Bizleri ağırladığı için Terme Belediye Başkanımıza ve değerli eşi Halide Hanım'a teşekkür ediyorum. Bu tür toplantılarımız devam edecek, bu birliktelik sürecek." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER