ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2012 Perşembe 01:03

Şehirlerarası otobüs terminali inşaatı başladı

Şehirlerarası otobüs terminali inşaatı başladı


Kırşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan ve 4 Temmuz’da ihalesi yapılan ardından yer teslimi gerçekleşen şehirlerarası otobüs terminalinin inşaatına başlandı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaptığı açıklamada, "Terminalimiz betonarme ve çelik konstrüksiyondan oluşacak ve inşaatımız normal serinde ilerlediği taktir de bir yıl içerisinde tamamlanacaktır. Toplam 7400 m2 arazi alanına sahip otogar projemiz, 4855 metrekare inşaat alanı, 12 adet peron, 4 adet kapalı otobüs parkı, 2 adet kapalı tamir bakım ünitesi, bekleme holü, kafeterya, personel Kafeterya, satış kiosku, mescit, emanet ofisi, emanet depo, bilet satış holü, bilet satış ofisi, çalışma ofisi, seminer salonu, müdür ofisi, zabıta ofisi, polis ofisi, tamir bakım atölyesinden oluşmaktadır. İnşaatı tamamlanıp hizmete girdiğinde bölgemizin ve hatta Türkiye’nin en modern şehirlerarası otobüs terminali olacak. Böylelikle hemşerilerimiz, uzun yıllardır özlemini çektiği şehirlerarası modern şehir terminaline kavuşmuş olacaktır." dedi.

Kırşehir’de var olan ve uzun yıllardır kullanılan otogarın artık bölgenin ihtiyacını karşılamaması ve eski olması nedeni ile yeni yerinde, modern bir şehirlerarası otobüs terminali inşa edilecek. Ankara yolu üzeri meytaş kavşağına inşa edilecek olan şehirlerarası otobüs terminali bölgenin en modern ve tüm donanımlarını içinde barındıran bir terminal halini alacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER