ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 14:07

Şehiriçi ulaşıma 15 otobüs ilave ettiler

Şehiriçi ulaşıma 15 otobüs ilave ettiler


Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma filosuna solo tipi 15 otobüs dahil etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, hizmete sokulan otobüslerle şehiriçi toplu taşımacılığın rahatlayacağını söyledi.

Toplu taşıma filosuna katılan 15 otobüs için Havuzbaşı'nda tören düzenlendi. Kurban kesilmesi ve dua okunmasının ardından otobüsler konvoy halinde şehir turu attıktan sonra sefere başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, güzel bir günde hayırlı bir hizmeti vatandaşa sunmanın heyecanı içerisinde olduğunu, ulaşımda yaşanan problemlerin söz konusu otobüslerin sefere sokulmasıyla birlikte sona ereceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların huzuru için toplu taşımacılıkta olmaları gerektiğini belirten Küçükler, "9'u körüklü olmak üzere 25 olan filomuza bugün de 15 otobüsü katmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

Şehiriçi toplu taşımacılıkta özel minibüs ve halk otobüsleriyle birlikte kaliteli taşıma hizmeti sunacaklarını savunan Küçükler, "Halkımıza şehiriçi taşımacılıkta güzel, kaliteli hizmet vermek amacındayız. Para kazanma derdinde değiliz. İnsan merkezli hizmetlerimizle vatandaşın gönlünde yer edinmek istiyoruz." şeklinde konuştu. Küçükler, ayrıca bir kaç gün önce hizmete soktukları klimalı ve kapılı otobüs duraklarının da şehir genelinde yaygınlaştırılacağını sözlerine ekledi.

Toplu taşıma hizmetlerinde kullanılacak otobüslerin hizmete sunum törenine Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ile çok sayıda davetli katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER