ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 15:03

Şehir merkezinde cep telefonlarıyla iletişim kurulamıyor

Şehir merkezinde cep telefonlarıyla iletişim kurulamıyor


Antalya’da yeni yapılan AVM ve çevresindeki yoğunluk sebebi ile cep telefonları şebekeleri yetersiz kaldı. Çağın iletişim aracı cep telefonları ile insanlar bölgede birbirleriyle iletişim kurmada güçlük çekiyor.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Tahılpazarı Mahallesi Şarampol Caddesi üzerine yapılan AVM ile vatandaşların iletişimi kesildi. AVM’nin açılmasının ardından yoğunluk yaşanan bölge ve çevresinde vatandaşlar ve esnaf gün içerisinde sevdikleriyle bağlantı kurmakta güçlük çekiyor. Yoğunluğun yaşandığı saatlerde cep telefonları kapalı ya da kapsama alanı dışında sinyali veriyor. Yine aynı bölgede Avea, Turkcell ve Vodafone hatlarında internet ve veri transferi yoğunluğun yaşandığı saatlerde minimum seviyeye düşüyor. Bölgede yaşayan insanlar şehir merkezinin ortasında cep telefonlarıyla iletişim kuramamanın zorluğunu yaşıyor.

Yapılan araştırmalar ve şikayetler sonucunda Turkcell ve Avea konu ile ilgili çalışma başlatırken, Avea yetkilileri bölgede hat yoğunluğundan dolayı şebekelerin yetersiz kaldığını doğruladı. Avea’nın 2013 yılı yatırım programı içerisinde bu bölgedeki baz istasyonları ve hatlarını güçlendireceği bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER