ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 17:53

Şehir içi ulaşımda güvenli yolculuk için işbirliği

Şehir içi ulaşımda güvenli yolculuk için işbirliği


 Kars’ta toplu taşıma araçlarında, güvenli, rahat ve saygın bir şekilde yolculuk yapılabilmesi için şehirdeki ilgili kurumlar bir araya geldi.

        İl Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleşen ve trafikte yaşanan sorunların çözümüne katkı sağlaması amaçlanan, toplantı, Kars Belediyesi'nde yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Kıyas Alp, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Burulday, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli komiser yardımcısı Mustafa Öztürk, dolmuş ve minibüsçülerin bağlı olduğu 1 ve 2 nolu kooperatif başkanları, özel halk otobüsü temsilcisi ile şehir içinde çalışan dolmuş ve minibüsçüler de katıldı.

        Dolmuş ve minibüsçülerin karşılaştığı sorunlar, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarca, trafikle ilgili kurum ve kuruluşlara iletilen sıkıntılar, sürücülerin yolcu bindirip indirmede ve trafikte seyir esnasında dikkat etmeleri gereken konular, yolcu taşıma faaliyetini icra eden şoförlerin kılık kıyafetleri, yolculara karşı hitap şekilleri ve fazla yolcu alma konuları gündeme alınarak bütün ayrıntılarıyla tartışıldı.

        İl Emniyet Müdürlüğü, düzenli ve güvenli bir trafik ortamının oluşması için alınması zorunlu olan önlemleri almanın yanı sıra, bütün yol kullanıcılarının, karşılıklı saygı çerçevesinde hareket etmesini temin etmek amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde eğitim faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğini bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER