ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:33

SEDER, öğretmenleri buluşturdu


Sakarya Eğitimciler Derneği (SEDER) ve Adapazarı Belediyesi'nin 'Öğretmenler Günü' dolayısıyla düzenlediği gecede öğretmenler keyifli bir gece geçirdi.

Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye eğitimciler ve protokol mensupları büyük ilgi gösterdi. Programın açılış konuşmasını yapan SEDER Başkanı Beşir Nalbant, öğretmenliğin bir peygamberlik mesleği olduğunu söyledi. Öğretmenin hayatının her aşamasını planlaması gerektiği ifade eden Nalbant, "Öğretmenler yarını bir gün önce yaşayan kişi olmalıdır. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek de çok daha iyi olacaktır” dedi.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Aydın ise dünya tarihinde yüzyıllar boyunca büyük medeniyetler kuran Türk Milleti’nin büyük hedefleri ortaya koymasında eğitime ve eğitimi veren öğretmenlere fazlasıyla önem verdiklerini belirtti. Etkinlik Yücel Arzen ve Sezen Kiremit'in verdiği konserle devam etti. Dünya Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mesut Baran da şiirleriyle geceye renk kattı. Etkinliğe Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, ilçe milli eğitim müdürleri, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER