ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 11:30

Seçim'de olağanüstü güvenlik önlemi!

Seçimde olağanüstü güvenlik önlemi!

Çorum'un Ortaköy ilçesine bağlı Aşdavul beldesinde yeniden yapılan belediye başkanlığı seçimleri için oy verme işlemi devam ediyor.


Çorum'un Ortaköy ilçesine bağlı Aşdavul beldesinde yeniden yapılan belediye başkanlığı seçimleri için oy verme işlemi devam ediyor.

CHP'nin bir oy farkla kazanması üzerine Ak Parti tarafından İlçe Seçim Kurulu'na baş vurulmuş ve seçimler iptal edilmişti. Türkiye genelinde benzer durumlar nedeniyle bazı il ilçe ve beldelerde seçimler bugün tekrarlanıyor. İlçe girişinden itibaren robokopların kuş uçurtmadığı seçimlerin güvenliği asker tarafından sağlanıyor.

Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemleri Aşdavul Şehit Mahsuni Türkmen İlköğretim Okulu'nda kurulan 6 sandıkta, saat 08.00'da başladı. Oy kullanacak kayıtlı seçmen sayısının bin 730 kişinin bulunduğu beldede Ak Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi seçimlere katılıyor.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

Olası kargaşayı önlemek için jandarmaya bağlı özel ekipler belde girişi ve okul etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Okuldaki sınıflara kadar giren jandarma ekipleri, yaşanan kısa süreli gerginliği de önledi. Oy kullanma işlemleri devam ediyor.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER