ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 15:42

Seçim rötarı asker adaylarını mağdur etti

Seçim rötarı asker adaylarını mağdur etti

Millî Savunma Bakanlığı, 10 Ağustos 2014'te yapılacak cumhurbaşkanı seçimi dolayısıyla askere gidecek erlerin teslim tarihlerinde değişiklik yaptı.


Millî Savunma Bakanlığı, 10 Ağustos 2014'te yapılacak cumhurbaşkanı seçimi dolayısıyla ağustos celbinde askere gidecek erlerin teslim tarihlerinde değişiklik yaptı. Daha önce 6–8 Ağustos olarak belirlenen teslim tarihleri, 11–14 Ağustos olarak belirlendi. Bu durum, biletini erken alan asker adaylarını mağdur etti.

Ağustos celbinde asker olmaya hazırlanan Mikail Sığnak, kendilerine bayramdan sonra teslim olmaları için çağrı yapıldığını, 6 Ağustos tarihi için İstanbul’a bilet aldığını söyledi. Daha sonra teslim tarihinin ertelediğini, bu yüzden mağdur olduğunu belirtti. Bayram sebebiyle bilet bulmakta zorlandıklarını anlatan Sığnak, “Tarih değişince bileti değiştirmek istedim ancak bayram nedeniyle otobüsler dolu. Bize yol bedeli olarak 78 TL verildi, şimdi o da yandı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Bilet bulsak kendi cebimizden verip gideceğiz ancak bulamıyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER