ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 14:07

Seçim bitti, izi kaldı

Seçim bitti, izi kaldı


Kahramanmaraş’ta 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nden bir gün önce muhtarlık bürosuna düzenlenen silahlı saldırı sonucu yaralanan 11 vatandaş, seçimin izlerini vücutlarına isabet eden saçma izleriyle taşıyor.

Yurt genelinde muhtarlık seçimleri yüzünden rakip adayların taraftarları arasında çıkan kavgalarda 8 kişi öldü, 65 kişi yaralandı. Kahramanmaraş’ta da seçim gecesi benzer bir olay yaşandı. Merkez 12 Şubat İlçesine bağlı Fatih Mahallesi Muhtarı Cuma Öksüz’ün seçim bürosuna kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Av tüfeğiyle açılan ateşte seçim bürosu önünde oturan aynı mahalleden 11 kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayın ardından mahalle sakinleri, faillerin bulunmamasına tepki gösterirken, bel, kasık, bacak ve ayaklarına isabet saçmaları vücutlarında taşıyan yaralılar ise seçimin kendilerinde kalıcı bir iz bıraktığını söyledi.

Açılan ateşten bacağına 11 tane saçma isabet ettiğini ve saçmaların bacağının içinde olduğunu belirten Yunus Öksüz, olayın sorumlularının bir an önce yakalanmasını istedi.
Bacak ve kasığında 11 tane saçma taşıdığını ifade eden Öksüz seçim gecesi yaşanan olayı şöyle anlattı: “Cuma Öksüz’ün seçim bürosunda çay içiyorduk. Saat 9 gibi katliam ateşi yaptılar, taksiyle gelip yaylım ateşi açtı. Saçmaların gelmesiyle yere yattım. 11 kişi yaralandı. Adamlar kaçtı bulamadılar. Vücudumda 11 tane saçma var. İltihaplanan oldukça tek tek çıkıyor. Ölseydik çocuklarımıza kim bakacaktı. Bunun en kısa zamanda bulunmasını istiyoruz, suçlular cezasını çeksin.”

Yerel seçimlerin ardından rakibi karşısında 36 oy farkla mahalle muhtarlığına seçilen Cuma Öksüz ise “Köyün içinden geldim, oturuyordum, birden ateş açtılar 3 -4 el. Ben sıkanları görmedim.” dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER