ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:27

Seçer, üniversite için kanun teklifi verdi

Seçer, üniversite için kanun teklifi verdi


CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Tarsus’sa devlet üniversitesi kurulması için kanun teklifi verdi.

Tarsus Berdan Üniversitesi’nin kurulması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunan Seçer, üniversite bünyesinde insan ve toplum bilimleri, tıp, veterinerlik, ziraat, diş hekimliği, hukuk, sanat ve tasarım, mimarlık, turizm, iletişim, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve teknik eğitim ve teknoloji fakültelerinin kurulmasını istedi. Seçer ayrıca, üniversiteye bağlı yabancı diller ile meslek yüksekokulu ve sağlık, sosyal ile fen bilimleri enstitülerinin de açılmasını talep etti.

Tarsus’un tarihin her döneminde dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldığını vurgulayan Seçer, ayrıca Antik çağda bir bilim ve üniversite kenti olduğunu kaydetti. Seçer, “Tarsus’a bir devlet üniversitesi kurulması hem kentimiz için, hem de ülkemiz için yerinde olacaktır.” dedi.

Kurulacak üniversitenin hem ilçe, hem bölge, hem de Türkiye’nin ekonomisine, sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Seçer, ilgili tüm kesimlerden destek istedi. Seçer, “Kentin tüm dinamikleri bu konuda haklı olan talebi dile getirir ve sahip çıkarsa ve iktidar da buna destek olursa gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok. Kentin iktidar ve muhalefet partilerine mensup tüm siyasetçilerin bu konuda işbirliği yapmasının sonuç almada önemli etken olacağını düşünüyorum. Üniversitenin açılmasıyla kazanan Tarsus olacaktır.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER