ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 17:16

SDYV, Siirt'te kömür yardımlarına devam ediyor

SDYV, Siirtte kömür yardımlarına devam ediyor


Siirt Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi ailelere kömür ve nakdi yardım dağıtımı sürüyor.

    Kış aylarının başlaması ile birlikte kömür dağıtımına devam eden, Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı il merkezinde ihtiyaç sahibi ailelere bugüne kadar 6 bin ton kömür yardımında bulundu. 2 bin ton daha kömür dağıtımı gerçekleştirilecek.

    Vakıf çalışanları ile birlikte ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, kömür dağıtan, Vakıftan Sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Pala, kömür yardımlarının hala devam ettiğini ifade etti. Vatandaşların onurunu incitmeden, yardımlarını konutlarında teslim edildiğini belirten Vali Yardımcısı Pala, "7 bin ton kömür dağıtmayı planladık ancak Siirt'te kışın çetin geçmesi nedeniyle ve vatandaşlarımızdan aldığımız talep üzerine bin ton kömür daha bakanlıktan talep edildiğini, il merkezinde toplamda 8 bin ton kömür dağıtılacak." dedi.

    Mustafa Pala, kömür yardımlarının yanı sıra periyodik olan gıda ve ayni yardımlarının ihtiyaç sahibi ailelere, evlerinde teslim etme çalışmalarının da hızla devem ettiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER