ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:44

SDP üyesinin saldırısı kamerada

SDP üyesinin saldırısı kamerada

Taksim Meydanı’na yönelik müdahale sırasında polis olarak yansıtılan marjinal grupların saldırıları kamerada!


Taksim Meydanı’na yönelik müdahale sırasında marjinal grupların polise molotof, ses ve sis bombası attığı anlar kameralara yansıdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından basına verilen görüntülerde, sosyal medyada polis olarak yansıtılan Ulaş B.’nin polise saldırma anları da yer alıyor. SDP üyelerinin de aralarında bulunduğu gözaltındaki 70 kişi polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Taksim Meydanı’nda bulunan Cumhuriyet Anıtı ile Atatürk Kültür Merkezi’ndeki terör örgütü flamaları ve dövizlerini kaldırması için yaptığı operasyon ve marjinal grupların polise yönelik saldırının görüntüleri emniyet tarafından basınla paylaşıldı.

Görüntülerde, sabahın erken saatlerinde meydana giren polislerin megafonla Gezi Parkı’ndakilere müdahale edilmeyeceği anonsu ile marjinal grupların polise saldırısı yer alıyor. Sosyal medyada polis olarak yansıtılan ve daha önce Devrimci Karargah operasyonu kapsamında cezaevinde yatan Ulaş B.’nin saldırı görüntüleri de detaylı olarak görüntülerde yer alıyor.

SDP BİNASINDAN CEPHANELİK ÇIKTI

Göstericilere yapılan müdahale sırasında, polise, Molotof kokteyli, havai fişek, ses ve sis bombaları atan bazı göstericilerin Taksim Yoğurtçu Faik Sokak’ta bulunan SDP İl Başkanlığı binasına girdiklerinin görülmesi üzerine polis binaya operasyon yaptı. Kameralara yansıyan operasyonda polis koçbaşıyla kapıyı kırarak içeri girdi. SDP İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan baskında Molotof kokteyli yapımında kullanılan benzin ve motorin karışımı akaryakıt, şişeler, fitiller, sis ve ses bombaları, çok sayıda kesici ve delici aletler, sapanlar, tabanca ve benzeri malzemeler ele geçirildi. Operasyonda, Ulaş B. de silahıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

70 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan operasyonlar sırasında, 40’ı SDP İl Başkanlığı binası içerisinde olmak üzere toplam 70 kişi gözaltına alındı. Zanlıların polise saldırı anları kare kare görüntülendi. Ulaş B.’nin polise Molotof kokteyli, taş ve SDP binası camından çelik bariyer demirini polise atarken görüntüleri ortaya çıktı.

ZANLILAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polisteki sorguları tamamlanan Ulaş B.’nin da aralarında bulunduğu 70 kişi, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER