ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 13:02

Sazlıca'ya yapılacak yeni okulun temeli atıldı

Sazlıcaya yapılacak yeni okulun temeli atıldı


Niğde'ye bağlı Sazlıca kasabasında yeni eğitim öğretim sistemine uygun olarak ihalesi yapılan 12 derslikli okulun temeli atıldı. Yeni eğitim öğretim dönemine yetişeceği açıklanan okulun temel atma törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Sazlıca Belediye Başkanı Süleyman Görgülü, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yeni eğitim öğretim sistemine göre okullarımız yapılandırılıyor. Bu yapılanmanın sonucunda ilimiz genelinde ilçelerimiz ve köylerimiz dahil olmak üzere bir çok okul inşaatı işinin ihalesini tamamlandı. İhale süresinin ağustos ayı sonuna kadar planlamasını yapıp 2013-2013 eğitim öğretim yılına yetişecek şekilde yeni okullarımız yapılacak ve öğrencilerimizin hizmetine sunulacak. Yeni okulumuz şimdiden Sazlıca halkımıza ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Sazlıca’ya okul yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Görgülü ise “Kasabamıza yeni eğitim sistemine göre okul yapılması bizleri mutlu etti. Bugün burada okulumuzun temeli atıldı. İnşallah okulumuz yeni eğitim-öğretim yılına yetişecek. Bu okulun yapılmasında emeği geçen herkese Sazlıca halkı adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER