ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 17:20

Şaypa 58'inci şubesini hizmete açtı


Şaypa Alışveriş Merkezleri, 58’inci şubesi Millet Mahallesi’nde hizmete açtı. Açılışa AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı ve Şaypa Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı ile davetliler katıldı.

Şaypa Alışveriş Merkezleri Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Demircan açılışta yaptığı konuşmada, “Üç nesildir ‘adil ticaretin’ odağında çalışarak Bursa ve çevresinde tam 57 şubeye ulaşırken, bugün Millet Mahallesi’ndeki 2’inci şubemizi açmanın ve 58’inci şubeye ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. Türkiye’de perakende sektörünün büyüme ortalamasının 2012 yılında yüzde 8 olarak gerçekleştiğini söyleyen Demircan, “Şaypa olarak 2012 yılında yüzde 20, 2010- 2013 döneminde ise yüzde 100 büyüme sağlayarak önemli bir başarıya imza attık.” diye konuştu. Amaçlarının ilk etapta 2013 yılı içinde 70 şubeye ulaşmak olduğunu ifade eden Demircan, “2014 yılında ise Türk ekonomisinin merkezi konumundaki İstanbul ile Şaypa’yı tanıştırmayı amaçlıyoruz. Gelecek yıl iki Şaypa Mağazasını İstanbullu tüketicilerle buluşturacağız. 2023 yılında ise toplamda 200 şube ve 1,5 milyar TL ciroya ulaşarak perakendecilik sektöründe ilk 10 şirket arasına girmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ŞAYPA’NIN 58’İNCİ MAĞAZASININ AÇILIŞINA ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI…
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, Şaylı Ailesi’ne verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Yerel sermayenin büyük bir şirket durumuna gelmesi bizleri sevindiriyor. Nice yeni şube açılışlarında bir arada olmak bizleri gururlandıracaktır.” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Şaypa’nın 87 yıllık geçmişe sahip önemli bir marka olduğunu söyleyerek, “Bursa halkı Şaypa’ya inandı, güvendi. Şaypa Ailesi de halka aynı şekilde karşılık vererek başarısını istikrarla sürdürdü. Ben inanıyorum ki Şaypa önümüzdeki dönemde sadece ulusal değil uluslararası pazarlarda da önemli bir marka haline gelecektir.” diye konuştu.

Şaypa’nın büyümesini gururla ve mutlulukla izlediklerini ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ise, şunları söyledi: “Bugün Şaypa’nın 58’inci şubesine ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Umarım ilk etapta 100 mağazaya ulaşacaklardır. Türkiye’de yaşanan ekonomik istikrar hayatın her alanında kendini hissettiriyor. Bundan 10 yıl önce dünyanın en büyük 26’ıncı ekonomisiyken 2023 yılında ilk 10 ekonomi arasında yer alacağız.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Şaypa’nın 58’inci Şubesi’nin açılışını yaparak, mağazayı gezdiler. Mağazada ayrıca Ünlü Sanatçı Yılmaz Morgül sevenleriyle bir araya gelerek albümlerini imzaladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER