ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 15:43

Sayır, son yolculuğuna uğurlandı


Ağrı Patnos'un önde gelen isimlerinden müderris Abdulbaki Sayır, hayatını kaybetti. Çok sayıda öğrenci yetiştiren Sayır, Patnos'ta toprağa verildi.

    100 yaşın üstünde olduğu söylenen Abdulbaki Sayır, ikamet ettiği Van'da rahatsızlanarak vefat etti. Sayır'ın cenazesi, yakınları tarafından Patnos'a getirildi. Sayır, Patnos Merkez Camiin'de kılınan cenaze namazından sonra Patnos İlçe Kabristanlığı'na defnedildi. Abdulbaki Sayır'ın cenaze namazını Patnos İlçe Müftüsü Abdulvahap Şakarak kıldırdı. Cenaze törenine Sayır'ın çok sayıda yakını ve seveni katıldı. Van'dan gelen ailesi, kabristanlık çıkışında taziyeler kabul etti.

        Abdulbaki Sayır, Patnos ilçesi Andaçlı köyünde doğdu. Andaçlı köyünde 30 yıl müderris olarak görev yaptı, daha sonra Patnos ilçe merkezinde Muzaffer Camii'nde müderrislik görevine devam etti. Patnos'ta çok sayıda talebe yetiştiren Sayır, 1958'de Isparta ve Afyon'da Bediüzzaman Said Nursi'yi ziyaret etti. Hizmetlerini, emekli olduktan sonra oğlu M. Sena Sayır devam ettirdi. Muzaffer Camii'nde şu anda torunu Ramazan Sayır imamlık görevi yapıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER