ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 19:11

Saygılı: Birliğimizi bozmak isteyenler bildik oyunları sergiliyor


Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, son günlerde İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylara ilişkin, toplumdaki huzuru bozmak isteyen lobilerin bildik oyunlarını sergilediğini bildirdi.

Ramazan Saygılı, yaptığı yazılı açıklamada aşırı olmanın, ölçüsüz davranmanın, ılımlılıktan uzaklaşmanın hiç kimseye fayda getirmeyeceğini belirterek itidal çağrısında bulundu. Saygılı, "76 milyonun kardeş olduğu bu medeniyet havzasında ayrılık tohumları ekmek isteyen kimseye yer yok. Bizler bu coğrafyada farklılıklarımızla beraber yaşayışımızı zenginlik olarak biliriz." dedi.

Adana'nın her zaman huzurun ve güvenin limanı olduğunu ifade eden Saygılı, "Dirliğimizi bozucu eylemlerden uzak durmalıyız. Ülkemizin ve bölgemizin çözüm sürecindeki sağduyusu ekonomik başarıları bölgenin örnek alınan ülkesi olmasını çekemeyen güçler bu oyunları sergiliyor." ifadelerine yer verdi.

Masum bir eylem olarak başlayan gezi parkı protestocularının can almaya başladığına dikkati çeken Saygılı, "Hatay’daki Abdullah kardeşe ve Adana’daki şehidimiz Mustafa Sarı’ya rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Bu olaylardan ders çıkarmalıyız. Sükûnetin huzurun egemen olması için gayret göstermeliyiz. Toplumumuzun kanaat önderleri elbirliği ile gayret etmelidir." açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER