ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 23:05

Savunma Komisyonu üyelerinden ’fırtına Obüsü’ne Tam Not

Savunma Komisyonu üyelerinden fırtına Obüsüne Tam Not


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu üyeleri, Sakarya 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığını ziyaret etti.
Gölcük Donanma ve Tersane Komutanlığı’ndaki temaslarının ardından askeri tesisleri gezmek ve bilgi almak üzere Sakarya’nın Arifiye ilçesine gelen komisyon üyelerini, merkezin komutanı Bakım Albay Ertuğrul Akkaya karşıladı. Basına kapalı brifingin ardından heyet, optik ve palet üretim bölümü ile test merkezini gezerek bilgi aldı.
Komisyon üyeleri daha sonra, yerli imkanlarla üretilen ’Fırtına Obüsü’nün, su dolu havuz ve çeşitli engellerin bulunduğu test merkezindeki performansını ve hareket kabiliyetini izledi. Merkezde bakımı yapılan Leopard Tankı ise, manevra ve tırmanma kabiliyeti ile üyelerin beğenisini topladı.
Milli Savunma Komisyonu üyesi ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, tesiste yapılan çalışmaların mükemmel olduğunu, heyet olarak çok etkilendiklerini ve gurur duyduklarını söyledi. Her işin millileştirilmesini ve Türkiye’nin kendi imkanlarıyla üretilen askeri malzeme, silah ve teçhizatların kullanılmasını önemsediklerini ifade eden Ramazanoğlu, şöyle konuştu:
"İzlemekten gurur duyduğumuz Fırtına Obüsü’nün hemen hemen tamamı Türk tasarımcıları tarafından yapıldı. Motorunun birkaç malzemesi hariç, diğer her şey milli sistemimiz içinde gerçekleştiriliyor. Böylesine hassas bir silahı yapabilecek güce gelmiş olmamız, bizim ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu bir kere daha gösteriyor."
Merkez komutanı Albay Akkaya ise, yaptıkları her ürünle gurur duyduklarını, verilen görevin en iyisini yapmak için yarış içinde olduklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER