ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 21:27

Savcılık: Atakan'ın ölüm sebebi ilk verilere göre düşme ile uyumlu


Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölüm sebebinin düşmeyle uyumlu olduğunu bildirdi.

ODTÜ olaylarına destek amacı ile dün gece Hatay'da meydana gelen gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölüm sebebi ile ilgili Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı.

Başsavcı Bestami Tezcan imzası ile yapılan açıklamada, toplu gösteriler esnasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan olayı ile ilgili detaylı soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi. Tezcan, açıklamasında, "Cenaze muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesini müteakiben olay yeri adli kolluk görevlilerince detaylı olarak incelenmiş, çevreden tespit edilen kamera görüntüleri temin edilmiştir. Olay öncesi, esnası ve sonrasında tanıklığı bulunanların beyanları alınmış, tüm bilinenler diğer delillerle birlikte ayrıntılı inceleme ve değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır." ifadelerine yer verdi.

​Adana Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı'na gönderilen Ahmet Atakan'ın otopsi tutanağına göre, ölümün 'omurilik kopması, beyin kanaması ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu meydana geldiği'ni hatırlatan Başsavcı Bestami Tezcan, şu açıklamayı yaptı: "Ahmet Atakan’ın vücudunda ateşli silah veya delici kesici alet yaralanmasına ilişkin herhangi bir bulguya rastlanılmadığı tespit edildi. Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca yapılan otopsi işlemi sonucunda belirlenen iç kanama bulgusu ile izlenen kamera görüntülerinden teyit edilen düşme olayının uyumlu olduğu değerlendirilmekte. Kesin ölüm sebebi, ancak ayrıntılı adli tıp kurumu raporu ve diğer delillerin birlikte değerlendirilmesi sonucu belirlenebilecektir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER