ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 13:42

Savaştan kaçtı Adana'da maganda kurşunu ile öldü

Savaştan kaçtı Adanada maganda kurşunu ile öldü


Suriye'deki savaştan kaçarak Adana'ya yerleşen ailenin 14 yaşındaki oğlu, iki grubun kavgası sırasında kullanılan pompalı tüfekten çıkan saçmalarla hayatını kaybetti. Polis, magandayı yakalamak için çalışma başlattı.

Suriye'nin Halep şehrinde terzilik yapan Muhammed Sakka, eşi Fatma ile 3 çocuğunu alarak 3 ay önce Adana'nın Seyhan ilçesi Meydan Mahallesi’ne yerleşti. Hatib'in 14 yaşındaki oğlu Abdullah Sakka, kendisi gibi savaştan kaçarak buraya yerleşen dayısının oğlu Abdullah ile birlikte 27 Temmuz Cumartesi günü 21.00 sıralarında bisikletle gezerken iki grubun kavgasında arada kaldı. Abdullah Sakka, başına ve vücudunun değişik yerlerine isabet eden saçmalarla ağır yaralandı. Özel bir araçla hastaneye kaldırılan Sakka, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Abdullah Sakka, dün yapılan otopsinin ardından merkez Seyhan ilçesi Küçükoba mezarlığında toprağa verildi.

Suriyeli ailenin ev sahibi 49 yaşındaki Mehmet Az, ailenin savaştan kaçarak Adana'ya geldiğini ancak çocuğun burada kör bir kurşunla hayatını kaybettiğini söyledi. Olayın iftardan sonra gerçekleştiğini anlatan Az, "Dayısının oğlu aynı yaşlardaki Abdullah ile birlikte bisikletle çıkıyorlar. Bu sırada mahallenin serserileri oldukları ileri sürülenler arasındaki kavgada kullanılan pompalı tüfekle ağır yaralanıp ölüyor." dedi.

Halasının oğlu ile birlikte gezintiye çıkan Abdullah Hatib de olaydan büyük üzüntü duyduğunu anlattı. Hatib, silahın harabe bir evden ateşlendiğini belirterek, katillerin bulunmasını istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER