ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 13:31

Savaş karşıtları, ABD elçiliğinin kapısına kadar yürüdü


Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş), kimyasal saldırı sonrası Suriye'ye düzenlenmesi olası müdahaleyi, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti.

Tunus Caddesi’nde bir araya gelen grup üyeleri, buradan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği'ne yürüdü. Emniyet güçlerinin, elçilik önünde güvenlik önlemi almadığını gören grup üyeleri bir anlık şaşkınlık yaşadı. Grup, daha sonra elçiliğin 5 numaralı kapısına hareket etti. Bu sırada bir emniyet personeli grubun ilerlemesini engellemeye çalıştı. Ancak, yeterli güvenlik önlemi olmayınca polis memuru grubun önünden çekilmek zorunda kaldı.

Elçilik kapısına kadar yürüyen grup adına Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir açıklama yaptı. Demir, “Tüm halkımızdan, bu kirli savaşa karşı tepkilerini yükseltmelerini, savaş karşıtı eylem ve etkinliklere destek vererek seslerini siyasal iktidara duyurmasını istiyoruz. Bu savaşın faturasını emekçimiz, dar gelirlimiz, köylümüz ve çiftçimiz kan ve yoksulluk olarak ödeyecektir.” dedi. Açıklamanın ardından grup üyeleri, elçilik önüne siyah çelenk bıraktı, bir süre slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER