ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:51

Savaş: Bayramlar mutluluk ve sıkıntıların paylaşıldığı günlerdir


Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, bayramların mutlulukların paylaşıldığı, aynı zamanda insanların birbiriyle güzel ilişkiler kurarak sıkıntıları da paylaştıkları dönemler olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı nedeniyle genel bayramlaşma töreni Öğretmenevi'nde yapıldı. Burada gazetecilere açıklamada bulunan Vali Savaş, Kurban Bayramı'nı hep birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Bayram'da bazı vatandaşların kurban keserek bazı vatandaşlarında Hac vazifesini yaparak ibadetlerini yerine getirdiklerini dile getiren Savaş, yüce Allah’tan bütün insanların yaptıkları ibadetleri kabul etmesi dileğinde bulundu.

Bayramların mutlulukların paylaşıldığı, aynı zamanda insanların birbiriyle güzel ilişkiler kurarak sıkıntıları da paylaştıkları dönemler olduğunu belirten Savaş, "Bu vesileler bizim toplum duyarlılığımızı artıran ortamlar oluyor. Akraba ziyaretleri, komşu ziyaretleri, bizim komşu ve akrabalarımızla olan ilişkileri daha da güçlendiriyor. Bu ziyaretlerle onların durumları hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu güzel fırsatları en iyi şekilde devam ettirmemiz lazım. Özellikle komşularımızı, akrabalarımızı ihmal etmediğimiz gibi ihtiyaç sahibi olan kişilere de bunları fırsat bilip yardım elimimizi uzatmamız gerekiyor. Ramazan Bayramı'nda sadaka ve zekatlarla maddi olarak gıda yardımlarıyla destek oluyorsak, bu bayramda da etimizi paylaşarak kardeşliğimizi güçlendiriyoruz. Ben böyle güzel adetimizi yaşatmamız gerektiğini vurguluyorum. Ülkemizde olduğu gibi komşu ülkelerde de sıkıntı içerisinde olan milletler de bundan sonraki dönemlerde daha huzurlu, barış içerisinde bayramlar geçirir." dedi.

Bayramlaşma törenine Vali Savaş’ın yanı sıra Garnizon Komutan Tuğgneral Yavuz Ekrem Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, MHP Milletvekili Erkan Akçay, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, mülki amirler, daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Vali Savaş ve beraberindekiler daha sonra Sevgi Evleri, huzurevi, şehit ailesini ziyaret etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER