ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 21:07

Sason'da öğrencilere ücretsiz internet evi

Sasonda öğrencilere ücretsiz internet evi


Sason Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği(SASON-DER) öğrenciler için ücretsiz internet evi açtı.

SASON-DER, Dernekler Dairesi başkanlığının desteğiyle yürüttüğü 'Sason Bilinçleniyor' projesi kapsamında internet evi açtı. Sason orta mahallede aile sağlığı merkezi yanında açılan internet evinin açılışını Kaymakam Bahadır Yörük yaptı.

Açılışta konuşan Kaymakam Yörük, "Özellikle öğrencilerin okul ödevlerine yardımcı olmaya yönelik açılan bu yerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Öğrencilerimizin eğitim-öğretim seviyelerinin yükselmesi için bu tür yerlerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Buranın açılmasında emeği olanlara teşekkür eder, hayırlı olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

İnternet evinin ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilerin ev ödevi, performans ve proje ödevlerine yardımcı olmak amacıyla kurulduğunu belirten Dernek Başkanı Metin Özmen, "Teknoloji çağını yaşadığımız bu dönemde, Sason’da öğrencilerimizin rahat bir şekilde ödevlerini çıkarabileceklerini bir yerin ihtiyacını hissettik. Öğrencilerimiz bugün açılan internet evine gelerek burada görevli gönüllü öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızın kontrolünde ödevlerini ve diğer araştırmalarını ücretsiz olarak yapabilecekler. Ben katkılarından dolayı Kaymakamımız Sayın Bahadır Yörük’e ve açılışımıza yoğun ilgi göstererek katılan vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER