ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:54

Saruhanlı'da toplu sünnet şöleni

Saruhanlıda toplu sünnet şöleni


 Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi. 32 çocuğun sünnet ettirildiği şölende çocuklara bisiklet, kol saati ve çeşitli hediyeler verildi.

Saruhanlıda toplu gerçekleştirilen sünnet şöleni protokol üyeleriyle birlikte sünnet olan çocuklar ve aileleri mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Daha sonra tören alanında mevlidi şerif okutuldu ve vatandaşlara pilav ayran ikram edildi. Etkinliğe AK Parti Manisa milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Muzaffer Yurttaş, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, AK Parti İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek, belde belediye başkanları, köy muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saruhanlı İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek yaptığı konuşmada, "Bugün ülkemiz ve milletimiz için demokrasinin ufukta parlayan yıldızı gibi tüm sıkıntıların ve olumsuzlukların dünya tarihinde demokrasinin beşiği olan Türkiye’nin attığı cesur adımlardan bir günü birlikte paylaşmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün Türkiye güvenilir bir ülke olduğu için dünyadaki devletler ülkemize yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyor. AK Parti iktidarıyla Türkiye istikrar ve yatırımın limanı haline gelmiştir, çünkü istikrar sürdü Türkiye büyüdü. Bugün AK Partimizin kuruluşunun 12. yılı kuruluş münasebetiyle 32 çocuğumuzun toplu sünnet şölenini birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadık. Saruhanlı vatandaşlarımızla tarihi ve mutlu bir günü beraber yaşıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak diyoruz ki işimiz hizmet gücümüz millet, geziciler, kızgınlar gibi kırmak, dökmek, kesmek ve kelle uçurmak değil bizim işimiz kırılanları yeniden inşa etmek, kavgadan yana değil kardeşlikten yana. Haydi Türkiyem hep birlikte nice 12. yıllara şölenimiz kutlu olsun." şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise "Çocuklarını sünnet yaptıran anne ve babalar bu süreçten sonra çocuklarımıza daha fazla sahip çıkalım, onları okutalım. Bizler 1980’lere kadar fakirdik, üniversiteler az sayıdaydı. Fen liseleri veya zeki çocukların okuyabileceği özel okullar yoktu. Şimdi Türkiye’de 188 üniversite var. Binlerce Fen Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi var. AK Parti iktidarı Başbakanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok önemli hizmetler yaptı. Avrupa ülkelerine baktığımızda kalkınma hızları Almanya haricinde diğer ülkelerde eksiyi gösteriyor, 15 ülke iflas etmenin sınırında. Ama Türkiye büyüme hızını yüzde dörde çıkardı. Ama Türkiye’nin bu başarısını içte ve dışta çekemeyenler oldu. Çünkü biliyorlar ki Türkiye büyürse Avrupa küçülür. Artık kendi kendine yeten bir Türkiye var. Tarımda sanayide her alanda kendine yeten bir ülke konumuna geldik. Turizmde en fazla gelişen dördüncü ülkeyiz. Ben sadece AK Partililerin değil, Manisa’nın, Türkiye’nin tamamının milletvekiliyim. Ellerimizi kirletmeden, alnımızı kirletmeden hizmet yapmaya devam edeceğiz. Bu eller hiç kirlenmeyecek, rüşvete, hırsızlığa bulaşmayacak. Bu alnımız hep şerefle dolaşacak." ifadelerini kullandı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER