ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 15:56

Sarmaşık apartman, görenleri kendisine hayran bırakıyor

Sarmaşık apartman, görenleri kendisine hayran bırakıyor


Sakarya’da 4 katlı sıradan bir apartman, sarmaşıkla kaplanınca ilgi odağı oldu. 25 yıl önce dikilen sarmaşık, apartmanın camları hariç her yerini yeşile bürüdü. Beton binalar arasında yemyeşil apartmanı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

        Adapazarı ilçesi Çeşme Meydanı Mahallesi'ndeki apartman, iş adamı İsmail Arzu Açıkel’e ait. Sarmaşıkla kaplı binayı görenlerden bazıları kapıyı çalıp ev sahiplerinden sarmaşık fidesi istiyor, bazıları da posta kutusuna ‘Ne güzel eviniz var’ şeklinde not bırakıyor.

        Ev sahibi Açıkel, 25 sene önce diktiği sarmaşığın bu gün apartmanın her yerini kapladığını belirterek “Tabi ki görenler şaşırıyor. Bir bakan bir kere daha bakıyor. Her zaman gördükleri bir şey değil. Sarmaşık 25 senede bu hale geldi ve tüm binayı kapladı. Ailecek yeşili çok seviyoruz. Bu sebeple de sarmaşığı kesmeyi düşünmüyoruz. Çok sinek böcek oluyor, ancak gerekli tedbirleri alıyoruz. Beton bir binayı bir sarmaşığın ne kadar güzelleştirdiğini görmek insanların hoşuna gidiyor. Çok güzel tepkiler alıyoruz.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER