ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 13:19

Sarkozy'nin avukatı gözaltında

Sarkozynin avukatı gözaltında

Sarkozy'nin avukatı Thierry Herzog ve Yargıtay Başsavcısı Gilbert Azibert, "gizli adli soruşturmayı ihlal etmek" suçlamasıyla gözaltına alındı.


Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin avukatı Thierry Herzog ve Yargıtay Başsavcısı Gilbert Azibert, "gizli adli soruşturmayı ihlal etmek" suçlamasıyla gözaltına alındı.

BFM kanalı, Paris yakınlarındaki Nanterre kasabası adli polisi tarafından gözaltına alınan avukat ve Yargıtay başsavcısının, Sarkozy hakkında açılan soruşturmayla ilgili içeriden bilgi almak suçlamasıyla bugün sorgulandığını duyurdu.
Sarkozy'nin, avukatıyla yaptığı ve dinlenen telefon görüşmeleri sırasında, kendisi hakkında açılan bir davayla ilgili olarak içeriden bilgi alabilmek için Yargıtay'dan Savcı Gilbert Azibert ile temasa geçtiği ortaya çıkmıştı.
Sarkozy'nin telefonlarının gizli bir şekilde dinlendiğinin ortaya çıkması, Fransa'da geniş yankı uyandırmış ve barolar gizli telefon dinlemelerine sert tepki göstermişti.

Fransız basını, sorgu hakimlerinin kararıyla Sarkozy ve iki bakanının telefonlarının, Libya'nın devrik lideri Kaddafi'nin 2007'deki seçim kampanyasına destek verdiği iddiası kapsamında dinlemeye alındığını yazmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER