ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2014 Perşembe 08:31

Sarkisyan: ''Türkleri düşman olarak görmüyoruz''

Sarkisyan: Türkleri düşman olarak görmüyoruz

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, 24 Nisan'la ilgili açıklamasında, Türkiye'nin soykırımı inkar ettiğini ancak ülke olarak Türkleri düşman olarak görmediklerini bildirdi.


Sarkisyan’ın bugünkü törenlerde yapacağı konuşmadan bölümlerin yer aldığı açıklama devlet başkanının internet sitesinde yayınlandı.

Başbakan Erdoğan'ın mesajına değinilmeyen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ermeni Soykırımı, Türkiye ’nin inkar politikası kadar canlı. Bir suçun inkarının, bu suçun devamı olduğuna inanıyoruz. Bu tür suçların gelecekte tekrarlanmasının önüne geçmek ancak bunu tanımak ve kınamakla mümkündür. Ancak şunu kamuoyu önünde teyit etmek isterim ki biz Türk toplumunu düşman olarak görmüyoruz. Masum kurbanların hatırası önünde eğilirken o dönemde Ermeni komşularına yardım eli uzatan Türkleri de anıyoruz. Yurttaşlarımıza yardım eli uzatarak kendilerinin ve ailelerinin hayatlarını tehlikeye atanların hatıralarını kutsuyoruz.”

Sarkisyan, ayrıca, "bu tarihsel utancı geride bırakma ve devletlerini bu ağır yükün altından kurtarmanın'' Türkiye’nin görevi olduğuna inandıklarını savundu.

( Hürriyet )

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER