ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:57

Şarkıcı Çelik, ameliyat oldu


Şarkıcı Çelik Erişçi, burun ameliyatı oldu.

Medical Park Fatih Hastanesi'nden yapılan açıklamada, uykusuzluk ve nefes darlığı şikayetiyle hastanelerine başvuran sanatçının burnunda kemik eğriliği ve et büyümesi tespit edildiği belirtildi.

Hastanenin Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Candan'ın gerçekleştirdiği başarılı ameliyatın ardından Erişçi'nin taburcu edildiği bildirildi.

Prof. Dr. Candan, hastasının gece nefes darlıkları ve uykuda uyanma sıkıntıları olduğunu aktararak, "Şarkı söylerken de sıkıntı yaratmaya başlamış. Burun kemiğinde eskiden kalan yapısal bir eğiklik vardı. Bunun yanı sıra burun eti zamanla şişmeye başlayınca tıkanmaya ve geceleri uykuda nefes durmaları gibi sıkıntılar yaşamaya başlamış. Gerçekleştirdiğimiz operasyonla burun içerisindeki deviasyonu düzeltip, etleri küçülttük. Burnun iyi hava alması için yapılmış bir ameliyattı. Bundan sonraki yaşamında uykularında rahat edecektir" ifadelerini kullandı.
Artık daha rahat uyuyacağı için mutlu olduğunu belirten Çelik Erişçi de daha önceden uyku testine girdiğini belirterek, 16 ve 26 saniye nefes durmaları tespit edildiğini söyledi.
Nefessiz kalmaların gece uyanmasına neden olduğunu anlatan Erişçi, "Sabah kalktığımda üzerimden tır geçmiş gibi kendimi yorgun hissediyordum. Hep yorgundum 20 yılım bu şekilde yorgun uyanarak geçti. Bunlar bende çarpıntı ve yorgunluk yapıyordu. Prof. Dr. Süleyman Candan, ameliyatımı yaptı, şükürler olsun şu anda çok iyiyim. Kendisine çok teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER