ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:03

Sarısülük davasının ertelenmesine 'boyalı’ protesto

Sarısülük davasının ertelenmesine boyalı protesto


Ankara'daki Gezi olaylarında Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili görülen davada, duruşmanın ertelenmesini protesto eden bir grup, adliyenin camına boya çaldı. İçeri girmek isteyen göstericilerle güvenlikçiler ise üçüncü kez karşı karşıya geldi.

Ankara'daki Gezi olaylarında Ethem Sarısülük'ün ölümüyle ilgili Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü ilk duruşması sona erdi. Dava, 28 Ekim tarihine ertelendi. Dışarda bekleyen göstericiler, dava ertelenince adliyenin camına kırmızı boya çaldı. Adliyeye girmek isteyen bazı göstericiler ise güvenlik görevlileri ile karşı karşıya geldi. Yaşanan kısa süreli arbede Sarısülük’ün avukatlarının araya girmesiyle son buldu.

Mahkeme salonundan çıkan Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük davanın ertelenmesine tepki göstererek, mahkemenin bağımsız ve tarafsız olmadığını savundu. Anne Sathı Sarısülük ise fenalık geçirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan avukat Murat Yılmaz, sanık polis memurunun tutuklanması için mahkemeye geldiklerini söyledi. Duruşma salonunun sivil çevik polisler tarafından doldurulduğunu söyleyen Yılmaz, sanığın polis arkadaşlarının mahkemeden çıkarken duruşmayı izlemek için gelenlere saldırdığını öne sürdü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER