ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:45

Sarıkaya’da ‘Tıbb-ı Nebevi’ konferansı düzenlendi


Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde, Kutlu Doğum kapsamında "Tıbb-ı Nebevi" konferansı düzenlendi. Sarıkaya Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından Mehmetoğulları Oteli'nde düzenlenen konferansa Sarıkaya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Himmet Turgut, Dernek Başkanı Ömer Şafak, üyeler, eczacılar ve diğer vatandaşlar katıldı.

Başhekim Turgut, yaptığı konuşmada Hz. Muhammed (SAV) döneminden bugüne hastalıkların tedavisinde tıbba verilen öneme değindi. Dr. Turgut, "Efendimiz'in, hastalıkların tedavi yöntemleriyle ilgili olarak buyurduğu hadisleri ve sünnetlerinin derlenmesiyle ortaya çıkan Tıbb-ı Nebevi konusu üzerinde İslam âlimleri itinayla durmuş ve çeşitli araştırmalar yapmışlardır. Efendimiz'in hayatında, müminler için en güzel örnekler vardır. Bizim gibi bir beşer olması hasebiyle onun da hastalandığı, kimi zaman ilaç aldığı ve çeşitli tedavi yolları uyguladığı gibi bizim hayatımıza yansıyacak, zamanın değişmeyen doğruları vardır." dedi.

Dernek Başkanı Şafak ise Kutlu Doğum kapsamında ilçede birçok program düzenlediklerini belirterek, "Toplumumuz tarafından pek bilinmeyen yönüyle Tıbb-ı Nebevi hakkında Sarıkayalı hemşehrilerimizi bilgilendirelim istedik. Günümüz modern tıbbıyla arasındaki farklar ve uyumları öğrenme fırsatı bulduk. Bu sayede Efendimiz'i farklı bir açıdan da anlatma ve anlama fırsatı doğmuş oldu." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER