ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:34

Sarıkamışlılar fitness salonuyla tanıştı


Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan fitness salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

        Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, sağlıklı yaşamak için mutlaka spor yapmak gerektiğine dikkat çekti. Sarıkamış'ta ilk defa halka açık bir fitness salonunun hizmete girdiğini bildiren Ermiş, "Sarıkamış soğuk bir yer malumunuz, kışın kayak imkanı olsa da dışarıda spor yapma imkanı biraz zor. Onun için böyle bir kapalı alan oluşturduk." dedi.

        Salonun öncelikle bayanlara yanı sıra bütün vatandaşlara haftanın her gün hizmet vereceğini ifade eden Ermiş, "Düzenli spor yapmak çok önemli. Dolayısıyla Sarıkamış gibi iklim şartlarının zor olduğu yerlerde böyle bir alanın varlığı, yani sporun 4 mevsim sürdürülebilmesi önemli. Ben hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

        Fitness salonunda 3 adet yürüyüş bandı, 2 adet zayıflama bisikleti, bir adet kürek, bir adet çoklu istasyon aleti, halter, dambıllar, mekik rampası, plates topları, yer minderleri gibi spor aletleri bulunuyor.

        Açılışa, Belediye Başkanı İlhan Özbilen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Turğut Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen,Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, İl Genel Meclisi Üyesi Hanali Çetinkaya, Belediye Meclis Üyesi Boyubeyi Karabağ ile çok sayıda vatandaş ve sporcu katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER