ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 11:53

Sarıkamış'ın rakipsiz muhtarı


Sarıkamış ilçesi İnönü mahallesi muhtarı Mehmet Şahin (42), rakipsiz olarak 5'inci kez muhtarlık seçimlerine hazırlanıyor.
İlçede esnaflık yapan Şahin, 1994 seçimlerinde 22 yaşında Sarıkamış'ın en büyük mahallesi olan İnönü Mahallesi'ne muhtar olduktan sonra, 20 yıldır rakipsiz olarak bu görevi sürdürüyor.
Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dedesi Mehmet Şahin'in aralıksız 40 yıl köy muhtarlığı, ardından babası İbrahim Şahin'in de iki dönem ilçeye bağlı Belencik köyünde muhtarlık yaptığını belirterek, dedesinin hem ismini hem mesleğini aldığını, vatandaşların da istediği sürece muhtarlığa devam ederek dedesinin rekorunu kırabileceğini söyledi.
Halkın beğenisini ve teveccühünü kazanmanın çok önemli olduğunu belirten Şahin, "Halkla diyalog çok önemlidir. Herkesi iyi tanımak, herkesi iyi bilmek, bir de kendinizi karşı tarafa iyi yansıtarak özünüzü anlatabilmelisiniz" dedi.
- 3 dönemdir rakipsiz
Kendisinin Sarıkamış sevdalısı olarak verilen her göreve hazır olduğunu dile getiren Şahin, şunları kaydetti:
"1994 seçimlerinde ilk muhtarlık dönemim başladı. ilk dönemde 6 aday olmasına rağmen en çok oyu alarak muhtar seçildim. İkinci dönem yine rakiplerim vardı, yine en çok oyu alarak muhtar seçildim. Mahallelinin yoğun isteği üzerine 3 ve 4'üncü dönem rakipsiz olarak muhtar oldum. Şimdi vatandaşlarımızın desteği ile 5'inci dönem muhtar adayı olarak yine rakipsiz olarak seçime gidiyoruz. Biz insanların düğününe, cenazesine katılarak sevinçlerini üzüntülerini paylaşıyoruz. Benim mahallemin 3 bin 300'e yakın seçmeni var. Benim 3 bine yakın insanla beşeri ilişkilerim çok iyi. Hedefim Sarıkamış sevdalısı olarak burada kalıp buraya hizmet etmek."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER