ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 15:16

Sarıkamış şehitleri için bisikletle bin 856 kilometre katettiler


Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" kapsamında İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Sarıkamış'a ulaştı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bisiklet Federasyonu İstanbul Temsilciği'nce düzenlenen tur kapsamında 25 Aralık'ta İstanbul'dan yola çıkan ve Sarıkamış'a gelen bisikletçiler, Allahuekber Şehitleri Anıtı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen tarafından karşılandı.
Grupla ilçeye gelen Bisiklet Federasyonu İstanbul Temsilcisi Tuna Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bin 856 kilometre katederek Sarıkamış'a geldiklerini söyledi.
Kars Valisi Eyüp Tepe'nin taşıdıkları vatan toprağının üzerine kar ve buz eklediğini belirten Akyüz, "Bisiklet ailesi olarak Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'nun da teveccühüyle son 3 senedir genel klasmanda ilk 5 ve 7'ye giren sporcularımızla bu yolu katediyoruz. Bisiklet ailesi olarak burada şehit düşen Balkanların, Türkiye'nin ve Osmanlı'nın şehitlerine minnet borcunu ödemek için bisiklet ailesi olarak pedal çeviriyoruz" dedi.
Bisikletçilerden Fatih Keleş de havanın soğuk olması dolayısıyla zorluk çektiklerini dile getirerek, "Benim ilk turum. Büyük bir görev. Şehitlerimizi anma turu" diye konuştu.
Daha sonra verilen startla tekrar yola çıkan bisikletçiler, Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne gelerek görevlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER