ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mart 2014 Pazar 17:04

Sarıgül: İstanbul'un silueti bozan binaları tıraşlayacağım


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, İstanbul'un siluetini bozan Zeytinburnu’ndaki 16/9 gökdelenleri tıraşlayacağını söyledi. Sarıgül, “Süleymaniye Camisi’nin Topkapı Sarayı’nın siluetini bozarken vicdanınız sızlamadı mı? Sayın Topbaş, Sayın Başbakan vicdanınız sızlamadı mı? İstanbul’un siluetini kurtarmayı İnşallah Allah’ım bana nasip eder.” dedi.

CHP Çekmeköy Seçim İrtibat Bürosu açılışına İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül katıldı. Kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara seslenen Sarıgül, “İstanbul’umuzun planlarını yapacağız. Hiçbir arkadaşımız evinden edemeyiz. İmar planlarını yapacağız. 1 yıl içinde İstanbul’da tapusunu almayan vatandaş kalmayacak. Şişli’de, Ayazağa’da, Feriköy’de tapuların tamamını nasıl verdiysek, inşallah İstanbul’da da tapuların tamamını vereceğiz.” diye konuştu.

Son zamanlarda partilerine yönelik provokasyon yapıldığını belirten Sarıgül, şöyle devam etti: “Son günlerdeyiz. Provokasyon yapıyorlar. Arabalarımıza taş atıyorlar. Bunlarda ne saygı var ne sevgi. Kutularını korusunlar gerisi ne olursa olsun. Siyaset bir maratondur. Maraton başladı son düzlükteyiz. Son bir gayret gösterirsek tamam inşallah. Sarıgül 15 yıldır Şişli belediye başkanı. Başbakan Sarıgül’den bahsetmiyor. Sarıgül Büyükşehir’e aday oldu. Anketlerde yükseldi. Oylar arttı. Başbakan nereye giderse Sarıgül diyor. Aklı İstanbul’da fikri Sarıgül’de. Başbakan her şeyi dizayn edebilir ama Sarıgül’ü dizayn etmeye gücü yetmez.”

Zeytinburnu’nda yapılan 16/9 gökdelenleri hatırlatan Sarıgül, “Zeytinburnu’na yaptırdığınız o binaların imar planlarını acaba Cumhuriyet Halk Partili belediyeler mi yaptı? Siz mi yaptınız? Süleymaniye Camisi’nin Topkapı Sarayı’nın, ataların dedelerin bize bıraktığı mirasın siluetini bozarken vicdanınız sızlamadı mı? Sayın Topbaş, Sayın Başbakan vicdanınız sızlamadı mı? Göreve geldiğimiz andan itibaren en geç 24 ay içinde oradaki yatırımcıların haklarını hukuklarını koruyacağım. Toplumsal barış diyorum. Demokratik uzlaşma diyorum. Yatırımcıya şunu sormak istiyorum. Sizin her şeyiniz para mı? Orada kazandığın para itibarından daha mı önemli? Mülkiyet hakkı kutsaldır. Kimsenin yatırımını devlet eliyle elinden almayı Allah’ın bana kısmet etmesin. Orayı 2 yıllık süre içinde tıraşlayacağım. İstanbul’un siluetini kurtarmayı İnşallah Allah’ım bana nasip eder.” şeklinde konuştu.

SALICI: KADİR TOPBAŞ’I MUHALLEBİCİ DÜKKANINA GERİ GÖNDERELİM

CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Çekmeköy Seçim Bürosu açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yüklendi. Konuşması, ‘Gezi’nin katili Kadir Topbaş’ sloganlarıyla kesilen Salıcı, Topbaş’ın metrobüs sadece alımlarında ortaya çıktığını söyledi. Salıcı, “Kadir Topbaş, gölge bir adam. Bedavadan maaş alan bir adam. İstanbul’la ilgili Başbakan konuşuyor. Kadir Topbaş’ta ses yok. Gezi olayları sırasında ortada vali dolaşıyor, konuşuyor. Zannedersiniz ki belediye başkanı Hüseyin Avni Mutlu, Kadir Topbaş’tan ses yok. Yalnız ilk metrobüsleri aldığımız zaman Sayın Kadir Topbaş’ı gördük. Rampada kaldığında arkadan itilen metrobüsün içinde gördük. O metrobüsün tanesine 1 milyon 200 bin avro verdi. Bilal iyi sayar bu rakamı. O metrobüslerle ilgili 2009 yılında dava açtık. Usulsüz alındığı için. 4 duruşma oldu kadir Topbaş orada da yok. Kadir Topbaş, belediye başkanı olduğunu zanneden, bedavadan maaş alan bir adam.” diye konuştu.

Gezi Park olaylarını hatırlatan Salıcı, “Gezi parkına buldozer göndermekten anlıyor. Gezi’ye o buldozerler girmeseydi en son dokuzuncu canımızı da kaybeder miydik? Kadir Topbaş’a Gezi’nin hesabını sormaya var mısınız? Berkin’in, Burak’ın hesabını sormaya var mısınız? Bunların hesabını soracağız. Gelin Kadir Topbaş’a bir iyilik yapalım. İstanbul’dan anlamıyor. İstanbul’un siluetini bozacak işler yapıyor. Usulsüz dosyalara imza atıyor ama muhallebi işini iyi yapıyor. Gelin biz onu gelmiş olduğu muhallebici dükkanına geri gönderelim. 15 gün sonra Kadir Topbaş’ı muhallebicilik yapmaya geri göndermeye var mısınız?” ifadelerini kullandı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER