ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:24

Sarıgül: İstanbul’u sevgisizlikten kurtaracağız


Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’ye üyeliği sonrası bir açıklama yaptı. Sarıgül konuşmasında, önce İstanbul’u sonra da ülkeyi sevgisizlikten, umutsuzluktan, karamsarlıktan kurtaracağını söyledi. 9 Kasım tarihini işaret eden Sarıgül, “Bu tarihte Türkiye için çok önemli, çok güzel bir sayfa açılacak.“ ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) üyeliği kabul edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Evlendirme Dairesi’nde basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarıgül, CHP’ye yeniden üye olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Mekez Yürütme Kurulu üyelerine PM üyelerine teşekkür eden Sarıgül, “Yıllar sonra baba ocağına geri dönüyorum.“ şeklinde konuştu.

CHP’ye yeniden üye olmasıyla ilgili konuşan Sarıgül, şunları söyledi: “Bu karar Türkiye’nin özlem duyduğu büyük demokratik buluşmaya önemli bir katkıdır. Bu karar aynı zamanda bir hakkın teslim edilmesidir. Şimdi hepimiz düşüncelerimiz adına adına daha gururluyuz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar yaptığı açıklamalar Türkiye Değişim Hareketi’ni çok mutlu etmiştir. Bu büyük buluşmanın gerçekleşmesinde Kılıçdaroğlu’nun katkısı büyüktür. Parti Meclisi üyesi arkadaşlarımın sıcak yaklaşımı, sorumluluklarımızı daha da artırmıştır.“

Alınan kararın haktan, hukuktan, adaletten yana bir karar olduğunu kaydeden Sarıgül, “Bu karar birlikte sevgiyle yol almanın başlangıcıdır. İnanıyorum ki; CHP’nin İstanbul’dan başlayacak iktidar yolculuğunda bugün beyaz bir sayfa açıyoruz. Tüm enerjimizi, yerel yönetim tecrübemizi önce İstanbul’da sonra Türkiye’de ortaya koyma zamanıdır.“ diye konuştu.

“Geride kalan yıllar için kimseye küskün değilim.“ diyen Sarıgül, konuşmasına şöyle devam etti:
“Gün birlik günüdür. Gün beraberlik günüdür. Kısır çekişmelerin tuzağına düşmeden, önümüze bakma günüdür.“

İlk hedefin yerel seçimler olduğunu kaydeden Sarıgül, “Önce yerel yönetimlerde, sonra genel seçimlerde bayrağı burca dikmek için hepimiz hep birlikte gece gündüz çalışacağız. Tehlike yanımızdan geçerken hiç birimiz seyirci kalamazdık. Parti Meclisi aldığı bu kararla yerel seçimlerde iktidara gelmenin yolunu açmıştır. İnanıyorum ki; ötekisi olmayan senden benden ayrımı yapılmayan, herkesin birbirine anlayışla yaklaştığı yeni bir dönem başlatacağız. Önce İstanbul’u sonra da bu güzel ülkemizi sevgisizlikten, umutsuzluktan kurtaracağız. 9 Kasım ülkemiz için çok önemli, çok güzel bir gün. Saat 10.30’da parti kartımı alacağım.“ dedi.

Sarıgül, daha sonra kendisine destek verenlerle şarkı söyledi. Seçim çalışmalarında kullanılan şarkılarla coşan kalabalık, “Birlikte sevgiyle“ şeklinde sloganlar attı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER