ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 13:04

Sarıgül: Bazılarının gitme vakti geldi, heyecanlarını görüyorum


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Ümraniye'de yaptığı konuşmada, "Bazılarının gitme vakti geldi, heyecanlarını görüyorum." değerlendirmesinde bulundu. Bir kişinin belediye başkanlığı için 10 yıldan daha fazla bulunmaması gerektiğini ve partisine bu yönde görüş bildireceğini söyleyen Sarıgül, İstanbul'da kentin doğruları döneminin başlayacağını belirterek, "İstanbul'da benim doğrularım dönemi bitiyor." dedi.

Mustafa Sarıgül, Ümraniye'de Artvinlilerle bir araya geldi. Tulum ile karşılanan Sarıgül, konuşmasının ilk bölümünde Başbakan Erdoğan'ın bir konuşması ve Pazar gününe kadar süre tanıması konusuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Genel konulardaki değerlendirmelerin partisi tarafından yapıldığını belirten Sarıgül, İstanbul'da büyük bir değişim rüzgarı bulunduğunu belirterek, "Bazılarının gitme vakti geldi, o gitme vaktini geciktirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Heyecanlarını görüyorum. Bütün olaylara bütün saldırganlarına bakıyorum. Çok heyecanlılar ama biz vakur olacağız. Biz sakin olacağız çünkü biz kampanyamızda ne söyledik, biz ötekisi oluşturan anlayış içinde olmayacağız." şeklinde konuştu.

İstanbul'da yeni bir anlayışı uygulayacaklarını belirten Sarıgül, "İstanbul'da benim doğrularım dönemi bitiyor, kentin doğrularının dönemi başlıyor. İstanbul'da adamı olanın işi değil, hak edenin işi olacak." dedi. Bütün İstanbulluları aynı anlayışla karşıladığını belirten Sarıgül, Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanlara seslendi. Sarıgül, "Daha önce işe giren hiç bir arkadaşımın aşı ve işi ile kesinlikle kesinlikle oynamam. Bizim görevimiz ocakları söndürmek değil, ocakları tüttürmeye geliyoruz. Siyasi hayatımda hiç bu kadar formda olduğumu hatırlamıyorum. Allah'ın bize bugünlerde verdikçe veriyor." ifadesini kullandı.

'BİR BELEDİYE BAŞKANI 10 YILDAN FAZLA GÖREVDE KALMAMALI'

Belediye başkanlığı süresi ile ilgili kendi görüşünü on yıl olarak açıklayan Sarıgül, 10 yıldan fazla görevden kalmanın yorgunluklara neden olduğunu belirterek, "İleride inşallah partimizin tüzük kurultayı yapıldığında da bunu önereceğim. Kabul edilir mi bilmiyorum ama on yıldan fazla kalınca rutine düşüyor, yorgunluk başlıyor. Enerji düşüklüğü oluyor verimli olamıyor. Kaldı ki burada 1994 yılından beri 20 yıldır aynı anlayış var. Yaptıklarına çok teşekkür ediyorum ama inşallah biz daha iyisini daha güzelini yapacağız." diye konuştu.

CHP Gençlik kollarında görev yaparken yaşadığı bir olayı paylaşan Sarıgül, bir polis memurunun tayin konusu için Ankara'ya gittiklerini ancak parti yönetiminin kendilerine karşı sergilediği tavırdan büyük ders aldığını belirtti. Sarıgül, "Orhan Eyüboğlu'na gittim. Durum anlattık. Bana dedi ki 'gelmeniz çok önemli ama ben beklerdim ki bize Şişli Emniyeti'nin sorunlarını anlatın. Bir polis memuru arkadaşımız ile ilgili buradasınız acaba İstanbul İl Emniyet Müdürü ile konuştunuz mu?Keşke buralarla konuşarak bize gelseydiniz' dedi. Bana öyle bir devlet adamı dersi verdi ki, ve şunu dedi 'emniyet mensupları arasında senin polisin benim polisim ayrımı yapmayın. Bütün emniyet mensuplarını savunun' dedi. O olay bana çok önemli ders olmuştur." ifadelerini kullandı.

Sarıgül, programdan ayrılışı sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına cevap vermedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER