ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 18:03

Sarıgül: 'Ak’ dediler, ne yazık ki kara çıktı


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “Her ampulün bir süresi vardır. Ampulü süresinde değiştirmediğiniz takdirde önce evde sonra tüm mahallede yangın çıkar. Ampulleri değiştirmenin zamanı geldi. Çünkü ‘Ak’ dediler, ne yazık ki kara çıktı.” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından World Point Sosyal Tesisleri’nde ‘Büyük Hedefler İçin Büyük Buluşma’ toplantısı düzenlendi. Toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başakşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Karabat, Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkan Adayı Gürbüz Çapan ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda konuşan Mustafa Sarıgül, İstanbul’da karalama olmadan, kötüleme olmadan pozitif bir kampanya yürüteceklerini söyledi. Sarıgül, “Neler yapacaklarımızı anlatacağız, Büyükşehir’e sorularımız olacak o cevapları alacağız. İstanbul İstanbul’dan yönetilecek. Uzaktan kumandayla yönetim devri bitecek. İstanbul’da bilimin, doğanın, çevrenin, hukukun arzu etmediği hiçbir projeye imza atmayacağız. İstanbulluların haklarını, hukuklarını en güzel şekilde koruyacağız. İstanbul’da bundan sonra barış, özgürlük, demokrasi ve öteki olmayan bir anlayış konuşulacak.” ifadelerini kullandı.

İktidarın 20 yıldır hem yorulup hem de yorduğunu söyleyen Sarıgül, “Her ampulün bir süresi vardır. Ampulü süresinde değiştirmediğiniz takdirde önce evde sonra tüm mahallede yangın çıkar. Ampulleri değiştirmenin zamanı geldi. Çünkü ‘Ak’ dediler ne yazık ki kara çıktı.” diye konuştu.

Şişli Belediye Başkanı olarak kalsa iktidar için herhangi bir problem olmayacağını belirten Sarıgül, şöyle devam etti: “Sarıgül Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu problem yok. Anketlerde oy sonuçları açıklandı 30’da 35’de problem yok. Ne zaman anketlerde yüzde 40’ı geçtik o zaman Ankara’dan konuşmaya başladılar. Şimdi buradan sesleniyorum. Durduramazsın beni, susturamazsın beni, korkutamazsın beni.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER