ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 17:33

Sarıçamlı öksüzler hayvanat bahçesini gezdi

Sarıçamlı öksüzler hayvanat bahçesini gezdi


Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, öksüz ve yetim öğrencileri hayvanat bahçesine götürdü.

Sarıçam Belediyesi’nin ‘Sarıçamlı Benimde Elimden Tut’ projesi kapsamında ilçedeki öksüz yetim ve kimsesiz çocuklara dönük çalışmaları devam ediyor. Daha önce sinema ve Real Alışveriş Merkezinin oyun alanına götürülen çocuklar son olarak da Ocak Grup’a ait hayvanat bahçesine gezi düzenlendi. Adana’da 80 çeşit canlı türü ile ilk ve tek olma özelliğine sahip hayvanat bahçesini gezen öksüz ve yetim çocuklar Başkan Zenbilci’ye teşekkür etti. Lama, alageyik, midilli, deve, yaban keçisi, tavuz kuşu, yaban ördeği, hindi, sülün, kuğu, kanarya, papağan, güvercin, yemen tavuğu gibi çok canlının bulunduğu hayvanat bahçesini gezen çocuklar, gönüllerince bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

İlçedeki tüm yetim ve öksüz çocukları kafileler halinde gezdireceklerini belirten Başkan Ahmet Zenbilci, “Bu çocuklar bizim. Onlara anne veya babalarının eksikliklerini hissettirmemeye çalışıyoruz. Onlara bir şefkat eli uzatma gayreti içindeyiz. Başta kaymakamımız olmak üzere tüm milli eğitim camiamız ve ilgili arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İşletme Sahibi Ali Ocak ise hayvanat bahçesini farklı gruplara açtığını belirterek, “Burası Orman Bakanlığı tarafından izin alınarak kurulmuş bir tesis. Burayı daha çok yaşlıları, çocukları ve devletin sosyal güvencesinde bulunan grupların ziyaretine açıyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER