ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:18

Sarıçam’da veliler hünerlerini sergiledi

Sarıçamda veliler hünerlerini sergiledi


Sarıçam’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sarıçam Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Veli Şenliği’nde renkli görüntüler yaşandı.

‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında düzenlenen Veli Şenliği, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Otoyol kavşağında bulunan meydanda gerçekleştirildi. Şenlikte, halk eğitim merkezlerindeki kursiyerler sergi açarken, veliler arası tatlı ve pasta yarışması da düzenlendi. Bir TL’lik ürün alanlara çekilişle çeşitli hediyeler takdim edilirken, çocuklara yönelik çeşitli oyun alanları da oluşturuldu. Velilerden oluşan folklor, keman ve org gösterisi, Türk halk müziği resitali büyük beğeni topladı.

Şenlikte bir konuşma yapan Başkan Ahmet Zenbilci, iki yıldır düzenli olarak bu organizasyonu yaptıklarını hatırlatarak, “Bunun amacı velilerimizi kaynaştırmak, dayanışmayı sağlamak ve birlik beraberliğimizi pekiştirmektir. Özellikle gençlerden çok iyi eğitim almalarını, millete ve memlekete faydalı bireyler olmalarıdır. Gördüğünüz gibi son dönemde ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya dönük dış dünyada organize edilen bir dizi entrikalar çevirerek, bazı gençleri kullanarak ülkemizin huzurunu bozmaya dönük girişim içine girdiler. Bu tezgahlara gelmemeliyiz. Bunlar ülkemiz lehine gerçekleşen bir dizi olumlu icraatların ardından geldi. Özellikle gençlerimiz ülkemizin meselelerine hakim olmalılar.” dedi. Başkan Zenbilci, Sarıçam’ın öğrencilerine bir kelime fazla öğretme arzusunda ve gayretinde olan milli eğitim ve öğretmenlerin emrinde olduğunu sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge ise 2008’den beri Sarıçam’da görev yaptığını belirterek ilçede en büyük destekçilerinin Başkan Ahmet Zenbilci olduğuna işaret ederek, “Kendisi tam bir eğitim gönüllüsü. Bugüne kadar ne istediysek hepsini erine getirdi. Bu nedenle kendisine bir teşekkür plaketi takdim ediyorum.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER