SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 14:21

‘Sarı toz alarmı’ bu kez Başkent'e taşındı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/sari-toz-alarmi-bu-kez-baskente-1481325-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sari-toz-alarmi-bu-kez-baskente-1481325-622x360.jpg
Sarı toz alarmı bu kez Başkentte

Ankara’da başka noktalara da aynı zarflardan gönderildi.


Ankara’daki Norveç, Meksika ve Hırvatistan'ın bulunduğu binaya gönderilen kapalı zarf içindeki ‘sarı toz’ üzerine alarm verildi. 

Daha önce İstanbul’daki ABD, Almanya, Kanada, Fransa ve Belçika ve Macaristan başkonsolosluklarında yaşanan toz paniği bu kez Başkent'e taşındı. Üç ülkenin büyükelçiliğinin bulunduğu binaya gönderilen zarfın içerisinde sarı toz çıkması üzerine UMKE ve AFAD’a bağlı KBRN ekipleri binaya geldi. Ekiplerin sarı tozla ilgili incelemeleri sürüyor.

Sağlık Bakanlığı, önceki şüpheli toz materyaline ilişkin yapılan incelemelerde şarbon ve veba gibi herhangi bir Biyolojik Harp Maddesi’ne (BHM) rastlanmadığını açıklamıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Yağış kazaları beraberinde getirdi

SONRAKİ HABER

E-5’te uyuşturucu operasyonu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.