ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 13:54

Saraybosna'da yoğun sis

Saraybosnada yoğun sis


Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da etkili olan yoğun sis nedeniyle, uluslararası uçuşlar iptal edildi.
    
Başkentte özellikle sabah saatlerinde etkisini gösteren sis, ülkede hava ulaşımını aksattı. Ülkenin uluslararası havayolu bağlantısının sağlandığı Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda uçak seferleri yapılamadı.
    
Uluslararası Saraybosna Havalimanı'ndan yapılan açıklamada, sis nedeniyle Belgrad, Zagreb, Viyana ve İstanbul olmak üzere tüm uluslararası uçuşların iptal edildiği, bu seferler arasında THY'nin İstanbul'dan yapılması planlanan sabah uçuşunun da olduğu bildirildi. Saraybosna'dan bugün planlanan uçuşlardan sadece ülkenin kuzeyindeki Banya Luka seferinin yapılabildiği belirtildi.
    
Şehir merkezinde de etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Yetkili kurumlardan yapılan açıklamalarda, sisin ülkenin derin vadi kesimlerinde de etkisini gösterdiği belirtildi, bu yüzden sürücülerin dikkatli olması istendi.
    
Sabaha yoğun sis altında uyanan başkent Saraybosna'da, AA foto muhabirinin objektifine yansıyan görüntüler, sisin etkisi altına aldığı şehri adeta beyaz bir göl haline getirdiğini gözler önüne serdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER