ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2016 Pazartesi 19:01

Saraybosna'da şehitler için gıyabi cenaze namazı

Saraybosnada şehitler için gıyabi cenaze namazı

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, İstanbul'daki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.


Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, İstanbul'daki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Bosna Hersek İslam Birliği tarafından başkentteki Gazi Hüsrev Bey Camisinde Hz. Muhammed'in doğumu vesilesiyle Mevlit Kandili programı düzenlendi.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic ve Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı'nın da katıldığı programda, camide toplanan yüzlerce Saraybosnalı öğle namazının ardından İstanbul'daki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Kavazovic, programda yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların Mevlit Kandilini kutlayarak, Hz. Muhammed'in hayatını ve yaptıklarının örnek alınması gerektiğini ifade etti.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkan Yardımcısı Husein Smajic de Balkanlardaki Müslümanları bir araya getiren en önemli unsurun Hz. Muhammed olduğunu söyledi.

Bu arada, program kapsamında Türkiye'den gelen hafızlar Kur'an-ı Kerim okurken Gazi Hüsrev Bey Camisi Korosu da kaside seslendirdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER