ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 22:12

Santranç turnuvasında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Santranç turnuvasında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi


Mardin’de yaz Kur'an kurslarına katılan öğrenciler arasında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tesislerinde uzman antrenörler eşliğinde satranç turnuvası tertiplendi. Turnuvada dereceye giren öğrencilere kupa, madalya ve ödüller Vali Yardımcısı Selim Palamut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Satranç İl Temsilcisi Avukat Nazan Kaya tarafından verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu, yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilere yönelik Mardin Müftülüğü işbirliği ile çeşitli sportif aktiviteler düzenlediklerini söyledi. Turnuva kapsamında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini belirten Kuzu, "Bu çalışma ile yazın Kur’an kursuna giden çocukların hem kalben, hem zihnen, hem de bedenen sağlıklı yetişiyor. Nesillerin yetişmesi adına ilgili kurumların iş birliği yapmaları adına güzel bir çalışma oldu. Kur’an öğrenen çocuklara spor yaptırarak hem kendi çalışma alanımıza dair faaliyet yapmış oluyoruz, hem de çocukların Kur’an kurslarındaki çalışmalarında yardımcı oluyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER