ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 11:56

Şans oyunu oynatan 5 bayi kapatıldı

Şans oyunu oynatan 5 bayi kapatıldı


Kayseri Valiliği, 18 yaşından küçüklerin şans oyunu oynamasına müsaade eden bayilere yönelik denetimlerde 5 bayinin kapatıldığını bildirdi.

        Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada, “2008 yılında yürürlüğe giren Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Görev, Yetki ve Sorumluluk Yönetmeliğine göre İddaa, Sayısal Loto, Spor Toto gibi şans oyunlarının 18 yaşından küçüklere oynatılması yasaklanmıştır. Geçmiş yıllarda yapılan denetimlerde de 5 bayi, 18 yaşından küçüklere bahis oynattığı gerekçesiyle Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nca kapatılmıştır. Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla, son dönemlerde yapılan denetimlerde, şans oyunları bayilerinin yasak olduğu halde 18 yaş altı gençlere bu oyunları oynattıkları tespit edilen 3 adet bayi hakkında tutanak tanzim edilerek gerekli yasal süreç başlatılmıştır.” denildi.

        Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nün denetimlerini sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Şehirde bulunan 170 adet internet ve oyun salonu, 44 adet şans oyunları bayii ile 15 adet ganyan bayiinin denetimlerine devam edilmektedir. Ancak, bilindiği üzere çocuklarımızın bu oyunlardan uzak tutulması sadece polis denetimiyle mümkün olmayıp, başta aileler olmak üzere toplumun tüm kesimine bu konuda görev ve sorumluluklar düşmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER