ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Kasım 2014 Cumartesi 07:26

Şanlıurfa'ya uçak seferleri artırılacak

Şanlıurfaya uçak seferleri artırılacak

Bakan Faruk Çelik, Ermenek'te kömür ocağındaki işçilere ulaşmak için yoğun bir çalışma yürütüldüğünü ancak alanda çalışmaların çok zor koşullarda gerçekleştiğini söyledi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ermenek'te kömür ocağındaki işçilere ulaşmak için yoğun bir çalışma yürütüldüğünü ancak alanda çalışmaların çok zor koşullarda gerçekleştiğini söyledi.

Bakan Çelik, yarın Şanlıurfa'da düzenlenecek Türk Hava Yolları (THY) yönetim kurulu toplantısı öncesi bir otelde THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve ilgililerle görüştü.

Programın ardından gazetecilere açıklama yapan Çelik, Şanlıurfa'da uçak seferlerinin artırılması konusunda yetkililerle görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Programda sivil toplum kuruluşu yetkililerinin uçuşlarla ilgili beklentilerini dile getirdiğini ve yarın gerçekleştirilecek THY toplantısında Şanlıurfa adına önemli kararların alınacağını aktaran Çelik, "Şanlıurfalıların gerek Ankara, İstanbul, İzmir ve önümüzdeki dönem için Antalya uçuşları bazı inşallah önemli kararlar alınacaktır. Şanlıurfalıların beklediği soruların cevabı inşallah oluşmuş olacak. Biz kendilerinden Şanlıurfa'nın bir tarih ve turizm kenti olarak dünyaya tanıtılması konusunda taleplerimiz oldu, bu konuda önemli bazı çalışmalar olacak" dedi.

Şanlıurfa'nın ülkenin en huzurlu şehirlerinin başında geldiğini vurgulayan Çelik, yerli ve yabancı turistleri kentin güzelliklerini görmeye davet etti.

Gazetecilerin Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması ile ilgili sorularını da cevaplandıran Çelik, olayın son derece üzücü olduğunu söyledi.

Bir hafta boyunca üç bakanla bölgede kaldığını anımsatan Çelik, durumu Bakanlar Kurulu'nda görüşmek için önceki gün Ankara'ya gittiğini dile getirdi.

Bu tür kazaların bir daha yaşanmamasını temenni eden Çelik, şöyle devam etti:

"Dün akşam itibarıyla iki kardeşimizin cesedine ulaşıldı. Oradaki maden ocağına defalarca inmiş birisi olarak ifade ediyorum, tabi ki yerin yaklaşık 150 metre altından bahsediyoruz, şu anda oradaki tahkimatların tahrip olmasından kaynaklanan ciddi bir moloz, çamur ve balçıkların atılmasıyla ilgili geceli gündüzlü 3-4 vardiya şeklinde yoğun bir çalışma var. Bir an önce oradaki kardeşlerimize ulaşmak konusunda büyük bir çaba sarf ediyoruz ama çok zor şartlarda mesafe alınmaya çalışılıyor. Madende cenazelerine ulaşılan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır temenni ediyorum."

GÖBEKLİTEPE UÇAĞI GELİYOR

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da Bakan Çelik'in daveti üzerine kente geldiklerini ve yönetim kurulu toplantısını burada düzenleyeceklerini söyledi.

Şanlıurfa'ya, yaşanan uçuş sıkıntılarının çözümü konusunda hayırlı karlar alacaklarına inandığını aktaran Topçu, kentin tanıtımına katkı sunmak istediklerini belirterek, "Çok yakında Şanlıurfa'yı tanıtım noktasında uluslararası basını kente getireceğiz, aynı zamanda Göbeklitepe'nin isminin bir uçağımıza verilmesi konusunda talepler oldu, bunu da olumlu karşıladık. İnşallah gelecek ilk uçaklarımızdan birine Göbeklitepe ismini vereceğiz. Bunun yanında bir önemli turistik yerin ismini de bir uçağımıza daha vereceğiz. İnşallah burada THY'nin zarar etmeyeceği ve Şanlıurfalıların da sevineceği bir yol buluruz" dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER