ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 15:10

Şanlıurfa’nın köylerine parke taşı döşeniyor

Şanlıurfanın köylerine parke taşı döşeniyor


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in talimatı ile Şanlıurfa genelinde bulunan yerleşim birimlerinde İl Özel İdaresi tarafından kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden hibe edilen kilit parke taşı üretim makinesinin alınmasıyla birlikte kurulan tesislerde üretim sürüyor. İl Özel İdaresi’ne ait tesislerde üretilen günlük bin metrekarelik kilit parke taşı ise Şanlıurfa’da köylerin sokaklarına döşeniyor.

Bütün köylere, üretilen parke taşlarının dağıtımını planlayan İl Özel İdaresi, yaklaşık 3 bin yerleşim biriminin olduğu Şanlıurfa’da, Yenisu ve Akçamescit köylerinde çalışmaları tamamladı. Merkez Akziyaret ve Anaz köyü ile Suruç Gölen köyünde kilit parke taşı döşenmesi ise devam ediyor.

İl Özel İdaresi’ne ait tesislerde üretilen kilit parke taşlarının yüzde 75’i Akziyaret köyünün yollarında kullanıldığı belirtilirken cami, taziye evi ve mezarlık yoluna da parke taşı döşeme çalışmaları sürdürüldüğü kaydedildi. Köylüler, bu hizmetten memnun. Çalışmaların sürdüğü Akziyaret Köyü Muhtarı Ahmet Yetimoğlu, köylerinde kilit parke taşı döşeme işinin devlet vatandaş işbirliği ile devam ettiğini ifade etti. Şehir merkezlerine göre daha kaliteli taşın ilk olarak köylerine döşendiğini anlatan Köy Muhtarı Yetimoğlu, “Yolun boyutuna göre taş döşeniyor ve burada gerçekten güzel bir çalışma ortaya çıktı. Bu da bizi mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER