ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2014 Perşembe 16:18

Şanlıurfa'da en büyük arsa tahsisi TÜRGEV'e yapılmış

Şanlıurfada en büyük arsa tahsisi TÜRGEVe yapılmış


Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)'e, Şanlıurfa Belediye’sinin 3 milyonluk arsa tahsis ettiği yönündeki haberlere Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba cevap verdi.

Fakıbaba başkanlık makamında gazetecilere yaptığı açıklamada bu tür haberleri yapanlara “Neden yalnızca TÜRGEV’e verilen arsayı haber yapıyorlar?” diye soran Fakıbaba, yapılan işlemlerin mevzuata uygun olduğunu dile getirdi. Fakıbaba, “Burada amaç yapılan işlerin mevzuata uygun olup olmadığının araştırılmasından ziyade sanki usulsüz bir işlem çıkara yönelik bir işlem yapılmış gibi gösterip sayın başbakanımızı yıpratmak amaçlıdır. Bunlar ucuz şeylerdir. Bu tür karalamalar ne bizleri ne de sayın başbakanımızı yıldıramaz. Şanlıurfa'nın sorunlarının çözüme katkı sunacak iş adamlarına, yatırımcılara, sivil toplum örgütlerine ve vakıflara her zaman destek olduk, önlerini açtık.”

VAKIFLAR ARASINDA EN FAZLA TÜRGEV'E TAHSİS YAPILMIŞ

Fakıbaba, “Kamuya yararı gördüğümüz birçok dernek ve vakfa görev süremizde yer tahsisi yaptık. 5393 sayılı belediye kanununun 15. Maddesi bu konuda cevaz vermektedir. Biz de kanunun verdiği bu yetkiye dayanarak Belediye Meclisimizce birçok vakfa yer verdik.” dedi. Fakıbaba yer tahsisi yaptıkları vakıfları şöyle sıraladı; Türkiye Eğitim ve Kültür Derneği'ne 3 bin metrekare. Şanlıurfa Bahar Kültür ve Eğitim Derneği’ne 4 bin metrekare. Sema Basın Yayın Eğitim Derneği’ne 4 bin metrekare. Eyubiye Fakir Öğrenciler Derneği'ne 2 bin metrekare. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne (TEGEV) 7 bin 600 metrekare. TÜRGEV'e 7 bin 921 metrekare.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER